حقوقدان نخبه

شهید محمدرضا زارعیان جهرمی

ايشان دانشجوي دوره كارشناسي ارشد حقوق با معدل۱۸/۳۶، داراي ۷ عنوان تأليف، ۳ عنوان ترجمه بوده و علاوه بر فعاليت هاي فرهنگي در بسيج دانشجويي، امور دانشجويان شاهد و ايثارگر و انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه، ۱۱۸ ماه سابقه اسارت داشته و جانباز ۲۵ درصد بوده اند . بر اساس اطلاعات دريافتي اين ايثارگر عزيز بر اثر جراحات وارده به درجه رفيع شهادت نائل گرديدند .

بسم الله الرحمن الرحيم  زندگينامه شهيد  محمدرضا زارعيان جهرمي :

شهيد محمدرضا زارعيان  در تاريخ ۱۳/۵/۱۳۴۰ در خانواده اي متوسط و متدين و مذهبي در شهر سربلند آبادان ديده به جهان گشود . در سن هفت سالگي عليرغم مشکلات به مدرسه رفت و تحصيلات را تا کلاس پنجم ابتدايي خواند سال ۱۳۵۷ مصادف با اوج انقلاب اسلامي در ايران بود . شهيد در اين هنگام هم درس مي خواند و هم در تظاهرات شرکت مي کرد و با همکاري دوستان و مديريت آيت الله جمي در تهيه و پخش اعلاميه هاي حضرت امام همکاري داشت ، او بسيار کوشا و درس خوان بود و توانست مدرک ديپلم خود را در رشته رياضي بگيرد . او انساني وارسته و اهل مسجد و نماز جماعت بود . او جهت ادامه تحصيل به قم رفت و تحصيل علوم ديني را در حوزه برگزيد . پس از مدتي تصميم به ازدواج گرفت و با حضور اندکي از اقوام در حسينيه جهرمي هاي قم مراسم ساده عقد ازدواج را برگزار نمود . با شروع جنگ با چند تن از دوستان خود به جنوب رفت و به گروه جنگهاي نامنظم شهيد چمران پيوست . در همان اوايل جنگ در محور آبادان ماهشهر به اسارت نيروهاي عراقي درآمد . ده سال در اسارت بود و در اين مدت هيچگاه از تبعيت از رهبري تبليغ دين و انجام فرايض مذهبي دست بر نداشت و بهمين علت همواره مورد اذيت بعثيون قرار مي گرفت . که همين شکنجه ها در اسارت موجب آسيب رسيدن به چشمش شد . بالاخره در سال ۱۳۶۹ با آزادي اسرا به ميهن اسلامي بازگشت . اما ديري نپاييد که کبوتر وار اراده رفتن به جمع شهدا را در خود ديد و حدود هفت سال پس از آزادي در بهمن ماه سال ۱۳۷۷ به خاطر عوارض شکنجه هاي دوران اسارت به خيل شهداي کربلاي ايران پيوست . روحش شاد و يادش گرامي باد .

 

شهید محمد رضا زارعیان جهرمی

 

ايشان دانشجوي دوره كارشناسي ارشد حقوق با معدل۱۸/۳۶، داراي ۷ عنوان تأليف، ۳ عنوان ترجمه بوده  و علاوه بر فعاليت هاي فرهنگي در بسيج دانشجويي، امور دانشجويان شاهد و ايثارگر و انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه، ۱۱۸ ماه سابقه اسارت داشته و جانباز ۲۵ درصد بوده اند . بر اساس اطلاعات دريافتي اين ايثارگر عزيز بر اثر جراحات وارده  به درجه رفيع شهادت نائل گرديدند .

 

شهید محمد رضا زارعیان جهرمی

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.