معاون دادگستر فارس مطرح کرد

برخورد قانونی با سوءاستفاده کنندگان از اعتراض کامیون‌داران

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری فارس با اشاره به اعتراض برخی از کامیونداران گفت: دستگاه قضایی با کسانی که قصد سوء استفاده از این اعتراض‌ها را داشته باشند برخورد قانونی خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج حقوق دانان فارس به نقل از روابط عمومی دادگستری استان فارس، احمد رحمانیان پیرامون اعتراضات برخی از کامیون داران و سوءاستفاده سودجویاین از این ماجرا گفت: سوءاستفاده کنندگان از این موضوعات اگر بخواهند در جاده های فارس کوچکترین ناامنی و اخلالی را به وجود آورند با نظارت های محسوس و نامحسوس شناسایی و با آن ها برخورد می شود. 

 

وی افزود: استکبار جهانی به سرکردگی آمریکای جنایتکار و صهیونیست با همراهی برخی از کشورهای عربی شدیدترین تحریمها را بر علیه مردم آزاده و مستقل جمهوری اسلامی ایران اعمال کرده است. 

 

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری فارس تصریح کرد: دشمنان داخلی و خارجی نظام جمهوری اسلامی ایران به دنبال این هستند که با تشدید تحریم های اقتصادی نارضایتی عمومی را نسبت به نظام به وجود آورند اما با وجود اینکه ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی می گذرد هنوز نسبت به این مردم و نظام آگاهی و شناخت کافی ندارد و در سیاست های خود  نسبت به ایران دچار خطای راهبردی هستند. 

 

رحمانیان تاکید کرد: مردم ایران پیرو مکتب تشیع و امام حسین(ع) بوده و به هیچ عنوان نظام سلطه را نمی پذیرند و حاضرند شدیدترین مشکلات را تحمل کنند اما زیر بار سلطه استکبار جهانی نروند. 

 

وی با تاکید بر اینکه در این شرایط حساس مردم نیز باید با آگاهی مطالبات خود را دنبال کنند، ادامه داد: امروزه کسی منکر مشکلات شدید اقتصادی که برخی به تحریمها بازمی گردد نیست اما مردم ما باید هوشیار باشند و مطالبات صنفی خود را از طرق صحیح دنبال کنند. 

 

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری فارس با اشاره به اینکه برخی از مشکلات اقتصادی نیز به سوءمدیریتها برمی گردد، مطرح کرد: در این رابطه کامیون داران و رانندگانی که وظیفه حمل و نقل بار در سطح کشور را دارند باید مطالبات صنفی خود را به شیوه صحیح دنبال کنند. 

 

رحمانیان خاطرنشان کرد: برخی از مطالبات رانندگان از جمله بیمه  و افزایش کرایه طی چند مدت اخیر محقق شده و این افراد باید مابقی مطالبات خود را نیز  صحیح دنبال کرده و اجازه ندهند که افراد سودجو از این درخواستهای آنها سوءاستفاده کنند. 

 

وی با تاکید بر ضرورت هوشیاری رانندگان بیان کرد: متاسفانه در این میان دشمنان داخلی و خارجی نظام از  درخواستهای صنفی رانندگان سوءاستفاده کرده و اهداف خود را دنبال می کنند که در این راستا باید مواظب بود و اجازه نداد این افراد از بستر مطالبات صنفی سوءاستفاده کنند. 

 

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان فارس با اشاره به اینکه برخی مطالبات را به حاشیه می برند، گفت: کسانی که از این وضعیت سوءاستفاده کرده و باعث ایجاد اخلال در نظم و امنیت عمومی و ناامنی در جاده های استان می شوند بدانند که در حال حاضر تمام جاده های فارس به صورت محسوس و نامحسوس تحت کنترل است و اگر چنانچه افرادی با هر شیوه ای باعث ایجاد ناامنی شوند شناسایی و با آنها برخورد می شود. 

 

رحمانیان افزود: در حال حاضر با هماهنگی تمامی دستگاه های اطلاعاتی کلیه جاده ها تحت نظر است و کوچکترین ناامنی از جمله آتش زدن خودرو و بستن جاده  رصد و با مرتکبین به شدت برخورد می شود. 

 

وی با اشاره به اینکه شعبه های ویژه ای برای رسیدگی به تخلفات این دسته از افراد در دستگاه قضایی استان در نظر گرفته شده، ادامه داد: اتهام این افراد اخلال در نظم و امنیت، توهین، تخریب و ضرب و جرح است که فوق العاده در دستگاه قضایی استان رسیدگی و مجازاتهایی از حبس، شلاق و جریمه برای آنها در نظر گرفته می شود و اگر اموالی را تخریب کرده باشند باید نسبت به جبران خسارت نیز  اقدام کنند. 

 

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری فارس بابیان این که رانندگان اجازه سوءاستفاده ضد انقلاب و جاهلان را ندهند، به  تاکید رییس کل دادگستری استان فارس برای برخورد با مدیران ناکارآمد دستگاه های اجرایی اشاره و بیان کرد: با توجه به تاکید رییس کل دادگستری استان فارس مبنی بر برخورد با مدیران ناکارآمد و سهل انگاری که باعث ایجاد نارضایتی عمومی می شوند، دستگاه های نظارتی استان این مدیران را شناسایی و به دستگاه قضایی فارس معرفی می کنند.

 

رحمانیان تصریح کرد: به طور حتم با این مدیران برخورد قانونی انجام شده و مدیران با انگیزه و سلامت کار جایگزین آنها خواهند شد.

 

انتهای خبر/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.