فرمانده انتظامی فارس:

کشف ۷۶ هزار عدد انواع موادمحترقه در فارس

فرمانده انتظامي استان فارس از كشف ۷۶ هزار و ۳۱۲ عدد انواع مواد محترقه طي ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج حقوق دانان از فارس، سردار احمدعلي گودرزي گفت: پليس استان فارس در راستاي طرح ارتقاء امنيت اجتماعي، برخورد با توليد و عرضه كنندگان مواد محترقه را با توجه به نزديك شدن به چهارشنبه آخر سال در دستور كار خود قرار داده است. 

 

وي ادامه داد: در همين راستا مأموران پليس امنيت عمومي استان و شهرستان هاي شيراز، داراب و فراشبند طي ۲۴ ساعت گذشته، ۷۶ هزار و ۳۱۲ عدد انواع مواد محترقه كشف كردند.

 

فرمانده انتظامي استان فارس با بيان اينكه تعدادي از واحدهاي صنفي كه اين مواد محترقه را عرضه مي‌كردند، شناسايي و پلمپ شده است، افزود: در اين خصوص ۵ نفر متهم دستگير و با تشكيل پرونده به مراجع قضتائي معرفي شدند.

 

گودرزي گفت: جشن و شادي خانوادگي در مراسم چهارشنبه آخر سال در بعضي از مواقع تبديل به آتش بازي‌هاي خطرناک و استفاده از مواد منفجره شده و با توجه به ماهيت و خواص فيزيکي و شيميايي مواد محترقه و عدم اطلاع مصرف کننده از خطرات آن، خسارت هاي جبران ناپذيري را براي افراد در پي دارد. 

 

وي از تشديد برخورد با حاملان و توزيع كنندگان مواد محترقه در استان خبر داد و افزود: خريد و فروش و همچنين توليد و توزيع هرگونه مواد محترقه و موارد مشابه آن از سوي واحدهاي صنفي ممنوع و پليس با اينگونه موارد برخورد شديد خواهد كرد.

 

فرمانده انتظامي استان فارس با بيان اينكه والدين بايد از به کارگيري مواد محترقه و منفجره غير استاندارد توسط فرزندان خود ممانعت کنند، گفت: پليس فارس با شماره تلفن ۱۱۰ آماده دريافت هر گونه اخبار و گزارش هاي شهروندان در اين خصوص است. 

 

منبع:  پلیس فارس

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.