معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان فارس خبر داد

برقراری صلح و سازش بین ۲ طایفه کامفیروز پس از ۶ سال

معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان فارس از برقراری صلح و سازش بین ۲ طایفه کامفیروز پس از گذشت ۶ سال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج حقوق دانان از فارس، معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان و رئیس شوراهای حل اختلاف  در مراسم صلح و سازش  روستای پلنگی بخش کامفیروز  که با حضور مسئولان شهرستان مرودشت وبخش کامفیروز  برگزار شد با اشاره به این که زیربنای توسعه و پیشرفت جامعه، امنیت و ثبات آن است  تصریح کرد: آن چه که باعث ثبات و امنیت مستمر در جامعه می شود ختم اختلافات و منازعات با مصالحه و گذشت است که در کلام و سیره انبیاءالهی نیز به این  موضوع اشاره شده است.

 

حجت الاسلام سید عبدالمهدی موسوی در ادامه با اشاره به این که در آستانه ولادت با سعادت بزرگ بانوی اسلام حضرت فاطمه زهرا سلام اله علیها  موجبات صلح و سازش مردم  این بخش فراهم شد گفت:  با اهتمام و تلاش  سرپرست حوزه قضایی ، بخشدار ،رئیس شورای اسلامی بخش واعضاء وکارکنان خدوم و ساعی شوراهای حل اختلاف بخش کامفیروز پس از گذشت ۶ سال، بین ۲ طایفه در روستای پلنگی صلح و سازش برقرار شد و اختلافات محلی به پایان رسید.

 

وی در ادامه ضمن قدردانی از حضور مردم روستای پلنگیدر این اقدام شایسته گفت: امروز مردم این بخش با اقدام ارزشی و کریمانه خود  باعث شد تا حادثه ناگواری که در سالیان گذشته رخ داد و باعث  از بین رفتن آرامش و امنیت بین دو طایفه اهالی روستا گردیده بود  امروز تبدیل به وحدت، دوستی و برادری شود.

 

معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان فارس در ادامه  افزود : این اقدام بزرگ محصول عدم تفکر جزیره ای و وجود وفاق ، همدلی ،همراهی و اتحاد مردم و مسئولین این بخش است این وفاق و همدلی را باید پاس داشت.

 

حجت الاسلام و المسلمین موسوی با اشاره به حدیث ثقلین پیامبر اکرم که فرمودند:" من در میان شما دو چیز گران بها را  به امانت می گذارم اول قرآن کریم  و دیگری اهل بیت(ع)  خاطر نشان کرد: شما مردم و  مسئولین همیشه با هم همراه و همدل بوده اید بویژه در این قضیه  به وصیت گران بهای پیامبر اکرم (ص)عمل کردید ؛ پیامبر در تجلیل از شماها که به قران تأسی می کنید فرموده اند" شما شریف ترین مردم درمیان امت من هستید.

 

رئیس شوراهای حل اختلاف استان فارس به اهمیت و ارزش صلح و سازش و گذشت اشاره کرد و یادآور شد: خداوند متعال در قرآن بیش از ۸۰ بار به صلح و سازش میان مردم و مشتقات آن اشاره کرده است.

 

حجت الاسلام موسوی به آیه ای از سوره حجرات "انماالمؤمنون اخوه فاصلحوا بین اخویکم” – همه مؤمنان با یکدیگر برادرند پس بین برادر دینی خود صلح و سازش ایجاد کنید" نیز اشاره کرد و گفت: فقها  و قرآن شناسان و پژوهش گران علوم قرآنی از این آیه ۲ استفاده کرده اند؛ نخست این که امر صلح وسازش که حضرت حق برآن فرمان داده است دلالت بر وجوب دارد و واجب است ودیگری دلالت بر فوریت امر صلح و سازش دارد.

 

معاون قضایی دادگستری فارس با بیان دوکلام گهر بار امیر المومنین که " العفو تاج المکارم " وعفو و گذشت سرآمد همه فضایل و مکارم  اخلاقی است و همچنین فرموده اند" زشت ترین عیب ها و بدترین ایرادات بشریت این است که اهل عفو و بخشش نباشد و یا خواستار انتقام عجولانه باشد.

 

حجت الاسلام موسوی اظهار امیدواری کرد: اقدام خداپسندانه و شایسته عفو و گذشت و فرهنگ صلح و سازش و کدخدا منشی روز به روز گسترش پیداکند تا زمینه زندگی  و فعالیت بهتر برای همگان در سایه امنیت برقرار شود.

 

گفتنی است در این مراسم مردم دو طایفه روستای پلنگی بخش کامفیروز  ضمن سوگند  به کلام الله مجید و با ذکرنام مبارک ام الائمه حضرت زهرا سلام الله علیها  قسم یاد کردند که کدورت ها و اختلافات گذشته خود را فراموش  و با برادری، وحدت و همدلی با صلح و سازش در کنار یکدیگر زندگی کنند.

 

در پایان از سوی رئیس کل دادگستری استان فارس با اهداء لوح تقدیر  از فعالین صلح و سازش شوراهای حل اختلاف بخش کامفیروز و  بزرگان این دو خانواده که زمینه صلح و سازش را فراهم کردند تشکر و قدردانی شد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.