یادداشت/

حمایت خط آتش دشمن

رصد رفتار و مواضع آمریکایی ها در ماه های اخیر در مواجهه با ایران اسلامی نشان می دهد که فاز حقوق بشری را به عنوان یک تاکتیک موثر با هدف ضربه زدن به مشروعیت و اعتبار نظام و از سوی دیگر عملیات روانی بر ذهن مسئولان کشورمان کلید زده اند.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسی جحقوق دانان از فارس، حسام الدین برومند در یادداشت امروز روزنامه حمایت نوشت: رصد رفتار و مواضع آمریکایی ها در ماه های اخیر در مواجهه با ایران اسلامی نشان می دهد که فاز حقوق بشری را به عنوان یک تاکتیک موثر با هدف ضربه زدن به مشروعیت و اعتبار نظام و از سوی دیگر عملیات روانی بر ذهن مسئولان کشورمان کلید زده اند.

 

البته این تحرکات تازه، موضوع جدیدی نیست و تنها شیوه ها و روش های اعمال آن با قبل متفاوت است چراکه از دشمن جز انتظار دشمنی نابجاست و او هر لحظه، نقشه می کشد، دسیسه ساز می کند، به لطایف الحیل متوسل می شود، هرچه توان دارد سامان می‌دهد، عِده و عُده را به صحنه می آورد و جولان می دهد تا روش ها و شیوه های خود را به روز کرده و خط آتش جدیدی را عملیاتی نماید.

 

خط آتش دشمن در شرایط کنونی این است که انتقام شکست داعش – بخوانید شکست بزرگ پروژه خاورمیانه آمریکایی- و ضربه به امنیت نفوذناپذیرایران را در دو بعد منطقه ای و داخلی با اهرم حقوق بشری محقق کند. چگونه؟ لطفا در ادامه و در دو بخش بخوانید.

 

اول- دربعد منطقه ای ،آمریکایی ها می کوشند با فاز به اصطلاح حقوق بشری در بعد کلان و منطقه ای ، ایران را عامل بی ثباتی در غرب آسیا جا بزنند و این ادعای واهی را پیش کشیده اند که ایران حامی تروریسم است! تحرکات نیکی هیلی و نتانیاهو در هفته ها و ماه های اخیر در همین راستاست. دی‌ماه گذشته بود که خانم هیلی در قامت نماینده امریکا در سازمان ملل، خبرنگاران پنتاگون را به پایگاه «آناکوستیا ــ بولینگ» فراخواند و آهن‌پاره‌هایی که پشت سرش بود را به عنوان لاشه‌های موشک‌هایی معرفی کرد که ایران در اختیار انصارالله یمن برای حمله موشکی به ریاض قرار داده است! نیکی هیلی، همچنین هفته گذشته طی یادداشتی در روزنامه «نیویورک تایمز» با تکرار ادعاهای بی‌اساس درباره ارسال سلاح از سوی ایران به یمن، خواستار اقفدام جامعه بین‌المللی علیه کشورمان شد!

 

طرفه آنکه بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی هم یکشنبه گذشته در کنفرانس امنیتی مونیخ با نشان دادن تکه‌ای آهن پاره ( به تقلید از خانم هیلی) و با هدف ایجاد فضاسازی‌های تبلیغاتی علیه ایران اسلامی، ادعا کرد: "این قطعه ای از پهپاد ایرانی است و..."

 

گفتنی است؛ ۶ سال پیش(مهرماه۱۳۹۰) آمریكایی ها با به میان آوردن طرح ادعایی ترور سفیر عربستان در خاك واشنگتن، ایران را متهم به تروریسم كرده بودند و پس از پمپاژ رسانه ای و پروپاگاندا ، حتی دادگاه نیویورك علیه کشورمان كیفرخواست صادر كرد!

 

نكته حائز اهمیت، استنادات و استدلالات سست و ضعیف آمریکایی ها در جنگ حقوقی علیه ایران اسلامی است؛ بطوری که نسبت تروریسم و بی ثبات کردن منطقه به ایران بیشتر به برخی از فیلم های تخیلی هالیوودی شباهت دارد. به عنوان نمونه، در کجای دنیا نشان دادن آهن پاره ای نشانه ارسال سلاح از سوی کشوری مشخص به کشور مشخص دیگری است که از قضا مرزهای کشور دوم در محاصره کامل قرار گرفته است؟!

 

یا در قصه طرح ترور سفیر عربستان در آمریكا از سوی ایران، دلایل دادگاه نیویورك به اقرار و شهادت ختم شد با این توضیح كه منظور از اقرار، اظهاراتی است كه متهم ردیف اول (منصور ارباب سیر) در اداره اف بی آی آمریكا انجام داده و جالب اینکه در جلسه اول دادگاه سخنان خودش را تكذیب کرد.شهودی هم كه دادگاه نیویورك به آن استناد كرده است یكی همان منصور ارباب سیر است كه علاوه بر تكذیب اظهاراتش، بنا بر تحقیقات منتشر شده معمولا به علت مداومت در شرب خمر همواره در حال مستی بوده و تعادل روحی و روانی ندارد! خوشمزه تر آنکه شاهد دوم در این ماجرا كه آمریكایی ها از او تحت عنوان «غلام شكوری» نام می بردندهیچ گاه وجود خارجی اش محرز نشد!

 

بنابراین ؛ علی رغم ضعف استنادات و استدلالات حقوقی در اتهام زدن به ایران در مساله ادعایی تروریسم و ثبات زدایی از منطقه، خط سیاسی و رسانه ای دشمن بر این موضوع اصرار دارد.

 

دوم- مساله فقط به بیرون از مرزهای ایران و منطقه ختم نمی شود. آمریکایی ها تلاش دارند مساله ناامنی را به داخل ایران بکشانند و در شرایط فعلی می خواهند از فازها و ژست های حقوق بشری در این زمینه بهره ببرند. نمونه های اخیر این مساله کاملا آشکار است. پروژه ای به نام دختران خیابان انقلاب را که ریشه ای بیرونی دارد؛ در فضای مجازی در قالب اعتراض به آنچه که حجاب اجباری نام نهاده پمپاژ می کنند و نهایتا حجاب را نقض حقوق و آزادی زنان جا می زنند! هر چند که این تحرکات در میان آحاد مردم ایران اسلامی، محلی از اعراب ندارد.

 

و یا می توان به اغتشاشات اخیر خیابان پاسداران اشاره کرد که دشمن بیرونی با تحرک و سازماندهی تلاش کرد این مساله را در قالب اعتراض دراویش به نظام و در نهایت نقض حقوق اقلیت ها(دروایش) مانور بدهد ولی واقعیت های صحنه و شهادت نیروهای پلیس و بسیج ، رسوایی بزرگی برای مدعیان دروغین حقوق بشر رقم زد. و بالاخره باید گفت ، دشمن در فاز حقوق بشری و متهم کردن ایران به تروریسم تاادعای نقض حقوق بشر در کشورمان به بهانه طراحی های اخیر آشوب ها و اغتشاشات ، ناکام ماند همچنانکه نقشه آشوب ها و ناامنی ها در دی ماه گذشته به بهانه اعتراضات اقتصادی با بصیرت مردم نقش برآب شد.اما این توطئه ها در فازهای دیگر ادامه خواهد داشت و هوشیاری بیش از پیش مردم و مسئولان را می طلبد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.