رییس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه:

زندان عادل آباد شیراز، تغییرات اساسی کرده است

رییس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه گفت: زندان عادل آباد شیراز، تغییرات اساسی کرده است و انتظار داریم با اجرای برنامه های اصلاحی و تربیتی، مددجویان هم بازپروری شوند.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج حقوق دانان از فارس؛  حجت الاسلام سید اسماعیل خطیب رییس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه با حضور حجت الاسلام شکراله بهرامی رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح کشور، مهرانفر معاون مدیریت و منابع سازمان قضایی نیروهای مسلح کشور، علی القاصی رییس کل دادگستری فارس، علی صالحی دادستان عمومی و انقلاب شیراز، سید حشمت اله حیات الغیب مدیرکل زندان های فارس، هاشمی رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح فارس، کریمی دادستان سازمان قضایی استان و هیأت همراه از بخش های مختلف زندان مرکزی شیراز بازدید و با زندانیان چهره به چهره ملاقات کردند.

 

رییس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه پس از بازدید از زندان مرکزی شیراز گفت: زندان عادل آباد شیراز، تغییرات اساسی کرده است و انتظار داریم همان گونه که مسؤولان زندان، اینجا را بازسازی کردند با اجرای برنامه های اصلاحی و تربیتی مددجویان هم بازپروری شوند.

حجت الاسلام و المسلمین خطیب افزود: امیدواریم افراد جامعه به هر دلیل در آسیب های اجتماعی و به هرنحوی که در اینجا گرفتار می شوند بتوانند با شرایط بهتر، ایمان، روحیه، فکر، حرفه، دانش، توان و تلاش بهتری به خانواده بهتر برگردند.

 

وی همچنین از تلاش های رئیس کل دادگستری فارس و مدیرکل زندان های فارس قدردانی کرد.

 

در ادامه حجت الاسلام شکراله بهرامی رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح کشور گفت: آنچه نگاه کردیم، تلاش، جدیت، خلوص، اقدامات فرهنگی، سازندگی، حرفه آموزی بود.

 

وی خطاب به زندانیان گفت: همه زندانیان توجه داشته باشند جزئی از مجموعه ملت ایران هستند و خودشان را جدا از ملت ایران ندانند و با اصول شرعی، انقلابی، و نظام مقدس جمهوری اسلامی منطبق باشند و آن کسانی که حق الناسی برگردن دارند تلاش کنند که حقوق مردم برگردانده شود.

 

پس از بازدید رییس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه در دفتر بازدید زندان مرکزی شیراز چنین مکتوب کرد:

باسمه تعالی

قال رسوال الله (ص): فاطمه خَیْرُ الْبَریَّهِ

با تسلیت شهادت حضرت زهرا(س) و گرامیداشت دهه مبارک فجر و سپاس از ۲۲ بهمن تماشایی که مردم آفریدند و الحمدالله رب العالمین در مورخه۲۵/۱۱/۹۶

با حضور در زندان عادل آباد شیراز انصافاً از باب فبنعمه ربک، جا دارد از زحمات و خدمات مؤثر و مفید رئیس کل محترم دادگستری استان و مدیرکل محترم زندان ها و همکاران آن دو بزرگوار تشکر کنم. در گذشته از این زندان بازدید نموده بودم و اصلاً قابل تحمل نبود ولی تفاوت از زمین تا آسمان است.

ان شااله بتوانند در انسان سازی، مددکاری، حمایت، بازپروری، بازسازی و تحویل انسان های مفید، سالم و کارآمد به جامعه موفق باشند. اللهم آمین یا رب العالمین بحق فاطِمَهَ وَ اَبیها وَ بَعْلِها وَ بنیها وَالسِّرِّ الْمُسْتَوْدَعِ فیها خطیب ۲۵/۱۱/۹۶

 

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح کشور نیز در دفتر بازدید نوشت:

بسم الله الرحمن الرحیم

به تاریخ ۲۵/۱۱/۹۶ در معیت حضرت حجت الاسلام و المسلمین خطیب از زندان مرکزی شیراز بازدید شد.

آنچه در این مجموعه مشاهده شد: ۱- دلسوزی ۲- همت ۳- خلوص نیت ۴- اقدام مجاهدانه ۵- اقدامات ماندگار فرهنگی باید آنان که داد از حقوق بشر می زنند مجموعه زندان های ما را ببینند و انصاف دهند که چه کسی حقوق بشر را رعایت می کند.

خدا را شاکریم که همت دوستان و مسؤولین محترم به ثمر نشسته و بازسازی زندان به حد مطلوب رسیده و مشکلی مشاهده نمی شود. ان شااله نسبت به بازپروری مددجویان همت شود. شکرالله مساعیهم ان شاا… بهرامی- رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح کشور ۲۵/۱۱/۹۶

 

منبع: سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.