شهید جواد شمسایی

شهید شمسایی می گفت: کسي که تعلقات مادي نداشته باشد خود را اسير تجملات دنيا نمي کند.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج حقوق دانان از فارس؛ شهادت پايان نيست، آغاز است، تولدي ديگر است در جهاني فراتر از آنکه عقل زميني به ساحت قدس آن راه يابد. تولد ستاره‌اي است که پرتو نورش عرصه زمان را در مي‌نوردد و زمين را به نور رب‌الارباب اشراق مي‌بخشد.

 

 

شهید آوینی می گوید: «زندگی به خون وابسته است و پیکر تاریخ بی خون خدا مرده ای بیش نیست و سر مبارک امام شهید بر فراز نی رمزی است میان خدا و عشاق ؛ یعنی که این است بهای دیندار»

 

 

شهيد جواد شمسايي در سال ۱۳۳۱ در شهر شهيد پرور شيراز در خانواده اي مذهبي به دنيا آمد وي در سايه محبت هاي پدر و مادر پاکدامن وارسته و مهربانش دوران کودکي را سپري مي کرد.

 

 

 مادرش مي گويد که جواد در پنج سالگي نماز مي خواند و روزه مي گرفت و حتي اگر او را سحر بيدار نمي کرديم بدون سحري روزه مي گرفت کمي که بزرگتر شد به تلاوت قرآن مي پرداخت و هر چند روز يک بار قرآن را ختم مي کرد و تعداد زيادي از سوره هاي قرآن را از حفظ بود .

 

 

شهید شمسایی داراي سه خواهر و سه برادر هست که خودش فرزند دوم و پسر دوم خانواده مي باشد. دوره ابتدايي را در مدرسه حافظ در محله ادبيات تحصيل کرد و دبيرستان را در مدرسه دهخدا واقع در چهارراه حافظيه تحصيل مي کرد و در رشته رياضي ديپلم شان گرفت . پدرش افسر نيروي انتظامي و شغل مادرش خانه دار مي باشد .

 

 

 آموختن علم را همچون ديگر کودکان در ۷ سالگي آغاز کرده و تا پايان دوره دبيرستان تحصيل مي نمود و چون پدرش ارتشي بوده از اين رو تحت تاثير پدر از کودکي به ارتش علاقمند شد و در سال ۱۳۵۸ در کنکور دانشکده افسري شرکت کرد و پذيرفته شد. از بدو ورود به دانشگاه افسري به جديت درس مي خواند و پاي بند به مذهب بود.

 

 

شهید شمسایی به مدت ۵ سال در تهران دوره ديد و به شيراز منتقل شد. در سال ۱۳۵۹ در قرارگاه نيروي انتظامي ناحيه رئيس بخش بود و از سال ۱۳۶۴ به عنوان رئيس آموزش نيروي انتظامي منصوب شد که بعد از آن به شهرستان فيروز آباد منتقل و سال ۶۶ به عنوان رئيس اطلاعات به مدت ۲ سال در آنجا خدمت کرد و سپس به ياسوج منتقل و به مدت ۲ سال رئيس اطلاعات آنجا بود و بعد مجدداً به شيراز برگشت و به عنوان رئيس اطلاعات شيراز ايفاي نقش کرد.

 

 

 وی در سال ۱۳۵۳ ازدواج کرد که حاصل آن ۵ فرزند ۲ دختر و ۳ پسر مي باشد. بعد از سپري کردن دانشکده افسري در سال ۱۳۶۵ به جبهه رفتند و در حدود يکسال در جبهه خدمت مي کردند و بعد از آن ادامه تحصيل دادند تا مدرک ليسانس و سرانجام در ۲۳ ارديبهشت ۱۳۷۰ به علت اصابت تير به دست و چشم و قلب در درگيري با متهم شرور شربت شهادت را که هميشه آرزوي آن را داشت نوشيد .

 

 

صحبت هاي همسر شهيد : «ايشان خوش اخلاق و خوش قلب و مهربان بود و هميشه به ياري افراد نيازمند مي شتافت و شهيد مي فرمودند کسي که تعلقات مادي نداشته باشد خود را اسير تجملات دنيا نمي کند و تنها نگراني اش بزرگ کردن فرزندانش بود و بارها از من قول گرفت بچه ها را خوب تربيت کنم و آنها را به اسلام و قرآن آشنا کنم و آنها را با عزت و احترام بزرگ کنم .

 

 

آن شهيد بزرگوار يک همسر فداکار و دلسوز و مقيد به زندگي بود وي از نظر من نمونه ي کامل يک همسر خوب بود ايشان هميشه نمازش را سر وقت مي خواند و هيچگاه نديدم که نمازش قضا شود . ايشان پدري بود که احساس مسئوليت فراواني داشت که نسبت به خانواده اش و هميشه دوست داشت که خانواده اش احساس کمبود نداشته باشند و به مسائل آموزشي فرزندانش توجه خاصي داشت.

 

 

 وي به زندگي اش عشق مي ورزيد و به پدر و مادرش و همکارانش احترام مي گذاشت و به راستي تمام عشق و احساس عاطفه اي که در وجودش بود صادقانه و بي ريا نثار همسر و فرزندان و پدر و مادرش مي کرد .

 

 

شهيد نسبت به مسائل معنوي و مذهبي بسيار علاقمند بود و هميشه سعي داشت که با قرآن مانوس باشد و او پشتيبان و مقلد امام ره بودند . در شب آخر قبل از شهادت ايشان رفتاري بسيار متفاوت از گذشته داشت و حرفهايش معنا و مفهومي ديگر داشت و گويا به او الهام شده بود که شهادتش بسيار نزديک است .»

 

 وصیت نامه شهید شمسایی به شرح زیر می باشد:

 

بسم الله الرحمن الرحيم الحمدالله رب العالمين و صلي الله علي محمد و آله الطاهرين

انا لله و انا اليه راجعون

خدايا اکنون که قلم در دست گرفته وصيتي مي نويسم. خدايا اين تو هستي که قلبم را مالامال از عشق به راهت و اسلامت و نظافت و ولايت قرار دادي. خدايا رفتن در دست توست من نمي دانم که چه موقع خواهم رفت. خدايا مرا خالص گردان تا بدان فيض الهي که همان شهادت است برسم. پروردگارا از تو مي خواهم که مرا در رکاب امام زمان (عج) قرار دهي. پروردگارا ولي امرت حضرت آيت الله خامنه اي را تا ظهور حضرت مهدي (عج) زنده و پاينده و موفق بدار.

آمين يا رب العالمين

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.