ضمن دعوت از عموم مردم جهت شرکت در مراسم

بیانیه سازمان بسیج حقوق دانان استان فارس به مناسبت سالروز حماسه یوم الله ۹ دی

حقوق دانان بسیجی استان فارس، ضمن گرامیداشت این حماسه عظیم از همه حقوق دانان و بسیجیان و مردم شهید پرور استان فارس جهت شرکت در تجمع بزرگ به مناسبت این روز دعوت به عمل آورد

سازمان بسیج حقوق دانان استان فارس به مناسبت سالروز حماسه یوم الله ۹ دی بیانیه ای به شرح ذیل صادر نمود:

 

امروز نهم دی ماه سالروز حماسه ای ست که در سال ۸۸ بعد از ماهها تلاطم و آشوب در صحنه های سیاسی کشور و برخی صحنه های میدانی شهرهای بزرگ کشور رقم خورد. این حماسه مثال زدنی یکی از باشکوه ترین صحنه های خروش دینی و بصیرت عاشورایی مردم آگاه و زمان شناس ایران اسلامی در دفاع از ساحت سیدالشهداء(ع)، عزاداران حسینی، نظام و ولایت فقیه در مقابل فتنه گران و هتاکان به حریم خاندان عصمت و طهارت و اصل مترقی ولایت فقیه بود که برای همیشه در تاریخ این سرزمین جاودان خواهد ماند.

۹ دی برگی زرین از تاریخ جمهوری اسلامی ایران است که بیانگر بصیرت سیاسی و ولایت پذیری و عشق حقیقی ملت به امام عاشورایی شان است. روزی است که مردم ایران بر اصول اساسی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، ثابت قدم بوده و صدایشان را به گوش مزدوران داخلی و خارجی شیطان بزرگ رساندند. مزدورانی که حرمت قدسی عاشورای اباعبدالله الحسین (ع) را شکسته و به خیال اینکه مردم در خواب غفلت به سر می برند، در تلاش بودند با اقدام مخملی خود، انقلابی دیگر رقم زنند.اما غافل از اینکه این ملت در بیداری بصیرت به سر می برند چنان که مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) می فرمایند :«روز ۹ دی برخاسته از بصیرت است،از دشمن شناسی است،از وقت شناسی است،از حضور در عرصه مجاهدانه است.»  تاریخ تکرار می شود و ما باید از وقایع آن درس بگیریم و باید وقت شناس بود و به موقع در صحنه حاضر شد. دشمنان نظام حسینی ما بدانند اصحاب الحسین(ع) هنوز نمرده اند و همچون فولاد آبدیده، شانه به شانه مقتدایشان ، حضرت امام خامنه ای، در فتح قلل کلیدی جهان پیشتاز هستند.

فتنه گران در سال ۸۸ با ادعای تقلب در انتخابات، در صدد نفی آراء ۴۰ میلیونی مردم در انتخابات بر آمدند و مدتها کشور را به آشوب و هرج و مرج کشیدند به گونه ای که سالها نیاز است تا زیانهایی که به این کشور شهیدپرور و نظام مردمسالار دینی وارد ساختند، جبران گردد. اما تقلب اسم مرز و بهانه ای بود برای اهداف انقلاب مخملی که توسط دشمنان قسم خورده این نظام طراحی و برخی وطن فروشان داخلی با همراهی عدع حمدودی بی بصیرت داخلی مامور به اجرای آن بودند.

رهبر معظم انقلاب در دیدار اعضای ستاد بزرگداشت حماسه ۹ دی با رهبر انقلاب در تاریخ ۲۱ دی ماه ۹۰ در این راستا می فرمایند:

((این فتنه، صرفا منحصر به حضور عده‌ای افراد در خیابان‌ها نبود، بلکه ناشی از یک بیماری بود که با اقدامات سیاسی و امنیتی قابل دفع شدن نبود، و به یک حضور عظیم مردمی نیاز داشت، که چنین هم شد. همانگونه که در ابتدای انقلاب، محرم به کمک این مردم آمد و امام خمینی(ره) فرمود خون بر شمشیر پیروز است، در قضایای ۹ دی هم، عاشورا بهکمک ملت آمدو حماسه بزرگ و ماندگاری را خلق کرد.نهم دی ۸۸، حادثه کوچکی نیست بلکه آن حرکت عظیم و ماندگار مردمی، شبیه حرکت بزرگ ملت در روزهای اول انقلاب است و باید تلاش شود در سالگرد این حماسه، حرف اصلی ملت ایران، یعنی حرکت در سایه دین و تحقق وعده های الهی تبیین شود)).

نقش داهیانه، روشنگری‌ها و هدایت‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی در خنثی‌سازی فتنه عمیق و پیچیده ۱۳۸۸ و سپس خلق حماسه بزرگ ۹ دی ماه بر کسی پوشیده نبوده و تردیدی نیست زمینه‌ساز اصلی برای حضور ده‌ها میلیونی مردم در  ۹ دی ماه سال ۸۸ و تداوم روحیه انقلابی و فتنه‌ستیزی در جامعه بوده است به گونه‌ای که معظم له به عنوان رأس هرم اقتدار نظام اسلامی  و مهیاسازی مردم برای دفاع از انقلاب و خلق آن حماسه بزرگ، ماندگار و فراموش ناشدنی؛ با ایفای نقش محوری و تعیین‌کننده، الگویی فاخر و جامع را در عرصه دشمن‌شناسی و دشمن‌ستیزی فراروی سایر ملت‌ها و جوامع ضداستکبار قرار داده‌اند.

اکنون با گذشت ۷ سال از حماسه تاریخی و ماندگار ۹ دی‌ماه سال ۸۸ و فرونشستن غبارهای فتنه، همچنان بایستی این اتفاق تلخ و در عین حال عبرت آموز را مرور کرد و با تبیین و تشریح آن برای نسل جوان، از تحریف و وارونه شدن فتنه سال ۸۸ جلوگیری کرد.

حقوق دانان بسیجی استان فارس، ضمن گرامیداشت این حماسه عظیم از همه حقوق دانان و بسیجیان و مردم شهید پرور استان فارس جهت شرکت در تجمع بزرگ به مناسبت این روز دعوت به عمل می اورد.

 

سازمان بسیج حقوق دانان استان فارس

 

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.