مدیرعامل ستاد دیه استان فارس:

آزادی ۱۸ زندانی جرائم غیرعمد در شیراز

مدیرعامل ستاد دیه استان فارس گفت: از ابتدای ماه رمضان تا کنون تعداد ۱۸ زندانی جرائم غیرعمد از زندان آزاد شدند.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج حقوق دانان فارس، اصغر تراب‌پور با اشاره به برگزاری ۱۹ جشن گلریزان در سطح استان، اظهار داشت: تا پایان ماه رمضان در ۳ شهرستان دیگر جشن گلریزان برگزار و پیش‌بینی می‌شود مبلغ ۴ میلیارد تومان در جشن‌های گلریزان جمع آوری شود.

وی با بیان اینکه در جشن گلریزان امسال شیراز، مبلغ ۳ میلیارد تومان از سوی خیران جمع‌آوری و زمینه‌آزادی ۱۸ زندانی غیرعمد با مبلغ ۳۴۲ میلیارد تومان فراهم شد، افزود: پیش‌بینی می‌شود تا پایان ماه رمضان حدود ۳۰ زندانی آزاد شوند.

مدیرعامل ستاد دیه استان فارس بیان کرد: سال گذشته از بین یک هزار و ۲۰۱ زندانی جرائم غیر عمد، ۵۲۴ زندانی که ۲۷ نفر از آن‌ها زن بودند با مبلغ بدهی ۱۱۲ میلیارد تومان با حمایت خیران و تعهد‌هایی که انجام شد از زندان آزاد و به آغوش خانواده بازگشتند.

وی با بیان اینکه تاکنون بیشترین مبلغی که برای رهایی زندانیان فراهم شده مربوط به خیرین شهرستان‌های لارستان با ۳۵۸ میلیون تومان و داراب با ۲۵۲ میلیون تومان بوده است، ادامه داد: پیش بینی مورد هدف ما این است که تا پایان سال ۹۸ زمینه آزادی ۷۰۰ زندانی جرایم غیرعمد در استان را فراهم کنیم.

تراب‌پور با اشاره به اینکه در حال حاضر هزار و ۲۸۳ زندانی جرائم غیرعمد در زندان‌های فارس محبوس هستند که بدهی آنان ۲۰۰ میلیارد تومان است، گفت: جرائم غیرعمد شامل بدهکاران دیه (تصادف و حوادث کارگاهی غیرعمد) و بدهکاران مالی (چک‌های برگشتی و نفقه و مهریه) است.

خبرگزاری فارس

انتهای خبر/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.