رئیس کل دادگستری فارس:

به مددجويان واجد شرایط مرخصی اعطا می‌شود

رئیس کل دادگستری فارس از اعطای مرخصي مصادف با لیالی قدر ماه مبارک رمضان و آستانه عید سعید فطر به مددجويان واجد شرایط خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج حقوق دانان فارس به نقل از دادگستری فارس، حجت الاسلام سید کاظم موسوی در بازدید از کانون اصلاح و تربیت شیراز به صورت چهره به چهره با مددجویان این مرکز اصلاحی و تربیتی ملاقات کرد و مشکلات قضایی آنان را بررسی کرد و زمينه آزادي مددجویان واجدشرایط را فراهم كرد.

وی بر تعيين تكليف زندانيان تحت قرار تأكيد كرد و اظهار داشت: به مددجويان واجد شرایط، مرخصي پايان حبس و مرخصی مصادف با لیالی قدر ماه مبارک رمضان  و در آستانه عید سعید فطر اعطا خواهد شد.

نماينده عالي قوه قضاييه در استان فارس افزود: وضعیت این مرکز از حیث فضای فیزیکی و نگهداری و امکانات در حد مطلوب است و نظارت مسؤولین زندان براین مرکز قابل قبول است.

حجت الاسلام موسوی گفت: باتوجه به وضعیت سنی کلیه مددجویان کانون و برخورداری نامبردگان از نیروی جوانی و لزوم باز اجتماعی شدن نامبردگان و مؤثر بودن فعالیت‌های فرهنگی و تربیتی، لازم است امور فرهنگی و آداب زندگی اسلامی و نکات قانونی در مراودات اجتماعی و تحلیل آسیب‌های اجتماعی در کانون اصلاح و تربیت در نظر قرار گیرد.

وی تأکید کرد: نظارت قاضی ناظر زندان و پیگیری مشکلات مددجویان مطلوب و رضایت بخش است.

رئیس کل دادگستری فارس تصریح کرد: از اولویت برنامه ها، کاهش جمعیت کیفری است و دستور مورد تأکید این است که زندانیان تحت قرار در کوتاهترین زمان تعیین تکلیف شوند و امشب دستورات قضایی صادر و تعدادي از مددجویان آزاد شدند.

حجت الاسلام موسوی خاطرنشان کرد: تأکید شده است که شوراهای حل اختلاف به موضوع پرونده هاي مددجويان كانون اصلاح و تربيت وارد شوند و برخی پرونده های قتل که با مصالحه حل می شوند سعی در رضایت از شاکیان باشد.

وی در ادامه عنوان کرد: در مجموع وضعیت کانون رضایت بخش است و بازدیدها به صورت مستمر با حضور قضات انجام می گیرد.

انتهای خبر/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.