با حضور رئیس کل دادگستری فارس:

دادگاه عمومی بخش مشهد مرغاب آغاز به کار کرد

رئیس کل دادگستری استان فارس گفت: باید دسترسی راحت و آسان مردم به مسئولان قضایی سراسر استان به خصوص در واحد تازه تأسیس دادگاه عمومی بخش مشهد مرغاب در دستور کار قرار بگیرد.

به گزارش روابط سازمان بسیج حقوق دانان فارس به نقل از دادگستری استان فارس، حجت الاسلام سید کاظم موسوی در آیین آغاز به کار دادگاه عمومی بخش مشهد مرغاب، اظهار داشت: امنیت و آرامش امروز میهن اسلامی را مدیون ایثارگری های حماسه سازان سوم خرداد هستیم.

وی بابیان این‌که تلاش کردیم تا در جریان اولین سفر استانی خواسته مردم شهید پرور بخش مشهد مرغاب مبنی بر راه اندازی دادگاه عمومی این بخش محقق شود، افزود: یکی از برنامه‌های مهم رئیس قوه قضائیه ایجاد تحول در دستگاه قضایی است که بی‌تردید این امر مهم در سایه همدلی و تلاش همه مسئولین در این مجموعه و همکاری های متقابل مردمی حاصل می‌شود.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس گفت: راه اندازی این واحد قضایی مستقل در مشهد مرغاب زمینه‌ی برداشتن یک گام در سیر تحول دستگاه قضایی در استان فارس است.

حجت الاسلام موسوی با اشاره به عداوت و کینه توزی پایان ناپذیر دشمنان انقلاب، تصریح کرد: استکبار جهانی، آمریکا و اروپا، ناقضان بارز حقوق بشر در کشورهای خود و همه کشورهای زیر سلطه هستند، این در حالی است که اجرای احکام اسلامی نسبت به مفسیدن  و مرتکبین جرائم مهم و خشن در کشور ما را  نقض حقوق بشر می‌خوانند. 

وی فضای افسار گسیخته مجازی را یکی از راهای نفوذ دشمن و گسترش افکار ضد اسلامی و ضد مذهبی و تخریب فرهنگ غنی اسلامی و ایرانی در کشور  دانست و تأکید کرد: باید خانواده‌ها به شدت مراقب فضای مجازی باشند و در برابر رواج بی عفتی در فضای مجازی مقاومت کنند.

رئیس شورای قضایی استان فارس با تأکید بر این‌که مجموعه قضایی استان نیز تحت لوای پرچم ولایت و مدیریت رئیس قوه قضائیه آماده دفاع و صیانت از ارزش‌های اسلامی است، ادامه داد: همه ما در این مجموعه و در مسیر حفظ ارزش‌ها انقلابی عمل خواهیم کرد و اجازه نخواهیم داد هیچ خللی در امنیت و آرامش استان ایجاد شود.

حجت الاسلام موسوی با‌بیان این‌که با وجود افتتاح دادگاه عمومی در بخش مشهد مرغاب توقع ما بر حل منازعات و اختلافات از طریق شوراهای حل اختلاف است، مطرح کرد: مردم منطقه اجازه ندهند اختلافات به حدی برسد که باعث تشکیل انبوه پرونده در این حوزه قضایی شود.

وی عنوان کرد: پیش از تشکیل واحد قضایی مستقل در بخش مشهد مرغاب، این بخش یکی از بهترین شوراهای حل اختلاف استان را به خود اختصاص داده بود بنابراین انتظار این است که روند اصلاح ذات البین در پرونده‌ها همچنان ادامه یابند.

رئیس کل دادگستری استان فارس بابیان این‌که اهمیت بخش مشهد مرغاب باعث شد برای مدیریت دادگاه عمومی این بخش یکی از قضات با سابقه را انتخاب کنیم، خاطرنشان کرد: قاضی عواطفی نژاد یکی از قضات با تجربه استان است که با در نظر داشتن سیاست‌های کلان دستگاه قضایی این مجموعه را هدایت و در گام اول ضمن در نظر داشتن تأمین امنیت منطقه زمینه‌ی حمایت از سرمایه گذاری و جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی و کشاورزی در این بخش و عمل به منویات رهبری در خصوص تحقق شعار سال را مد نظر قرار خواهند داد.

حجت الاسلام موسوی همچین بر تعامل سازنده و راه گشا با نهادها و ادارات بخصوص کمیته امنیتی بخش تأکید کرد و افزود: تأکید بر حفظ استقلال دستگاه قضایی امری است که منافاتی با تعامل سازنده و همکاری‌های چند سویه با نهادهای اجرایی ندارد.

مدیریت ارشد قضایی استان بر دسترسی راحت و آسان مردم به مسئولان قضایی سراسر استان به خصوص در واحد تازه تأسیس دادگاه عمومی بخش مشهد مرغاب تأکید کرد وگفت: خانواده شهداء، ایثارگران و ضعفای جامعه باید بیش از همگان مورد احترام و تکریم مسئولین قضایی استان قرار گیرند.

در این مراسم قاضی بهروز عواطفی نژاد به عنوان اولین رئیس دادگاه عمومی بخش مشهد مرغاب معرفی و با حضور رئیس کل دادگستری استان فارس، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان ، معاونین دادگستری فارس و جمعی از مسئولان محلی و مردم شریف بخش مشهد مرغاب ساختمان دادگاه عمومی این بخش مورد بهره برداری قرار گرفت.

انتهای خبر/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.