در اولین دیدار مردمی رئیس کل دادگستری فارس:

به درخواست های ۹۵ نفر رسیدگی شد

رئیس کل دادگستری فارس در اولین دیدارهای مردمی خود به درخواست‌های مراجعان رسیدگی و به استماع مشکلات و بررسی پرونده‌های قضایی آنان پرداخت.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج حقوق دانان فارس به نقل از دادگستری فارس، در اولین ملاقات چهره به چهره رئیس کل دادگستری استان فارس پرونده قضایی و مشکلات حقوقی ۵۰  نفر از مراجعان بررسی و در چارچوب مقررات و در راستای تکریم ارباب رجوع و پیگیری حقوق مراجعان  تصمیماتی اتخاذ شد.

 نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس در خصوص تکریم و احترام ارباب رجوع و برگزاری دیدار مردمی گفت: آیت الله رئیسی رئیس قوه قضائیه و سایر مسئولان عالی قضایی با حساسیت ویژه ای موضوع تکریم و احترام ارباب رجوع را پیگیری می کنند و خواستار توجه هر چه بیشتر به این موضوع از سوی رؤسای دادگستری ها، سرپرستان مجتمع های قضایی، قضات و کارکنان مجموعه های قضایی هستند.

حجت الاسلام سیدکاظم موسوی برنامه های دیدار مردمی مسئولان قضایی استان را در راستای اجرای سیاست های کلان قوه قضائیه، تکریم و احترام ارباب رجوع و حفظ حقوق شهروندی مراجعان و خدمت رسانی به مردم خواند و افزود: یکی از مهم ترین آرزو و درخواست های ائمه اطهار( ع) از خداوند متعال توفیق خدمتگزاری به مردم بوده است و همه  ما در دستگاه قضایی نیز باید فرصت ایجاد در راستای خدمت رسانی به مردم را غنیمت بدانیم.

وی بابیان این‌که خدمتگزاری به افراد جامعه، حد و مرزی ندارد و یک مؤمن واقعی در هر جایگاهی می کوشد تا باری را از دوش دیگران بردارد و خدمتی را به جامعه ارائه کند، گفت: خدمت رسانی در جامعه اسلامی، بویژه از سوی مسئولان امری لازم و ضروری است و بر هر مسئولی واجب است تا  در هر پست و مقامی که باشد در امر خدمت رسانی همت نماید و تلاش خود را مضاعف گرداند.

رئیس کل دادگستری فارس با بیان این‌که هدف اصلی کار و خدمت رسانی به مردم در دستگاه قضایی احقاق حق و اجرای عدالت است، تصریح کرد: اجرای سریع و به موقع قانون و احکام قضایی و از میان برداشتن اختلافات، زمینه ایجاد رضایت و اعتماد عمومی را ایجاد می کند.

حجت الاسلام موسوی با اشاره به وعده‌های خود بخصوص در امر تسهیل ملاقات با مراجعان در مراسم معارفه، ادامه داد: تلاش می کنیم با تسهیل دسترسی مردم به مسئولان قضایی از طریق ملاقات های عمومی در دادگستری مرکز استان و حوزه های قضایی سراسر استان و همچنین حضور در اماکن عمومی همچون مساجد گام مهمی در راستای تکریم ارباب رجوع و احقاق حقوق مراجعان برداریم.

لازم به ذکر است علاوه بر دیدار مردمی رئیس کل دادگستری و معاونین دادگستری استان, دادستان عمومی و انقلاب شیراز و معاونین وی نیز در دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان ضمن ملاقات عمومی با ۴۵ نفر از مراجعان در راستای تکریم ارباب رجوع ، حفظ حقوق شهروندی ،  ارشاد و رفع مشکلات آنان دیدار و  دستورات مقتضی برابر قانون صادر کردند.

گفتنی است به منظور تسریع در روند ملاقات های مردمی و رسیدگی هرچه بهتر به درخواست ها، مراجعه کنندگان روز های شنبه هر هفته با ارائه مدارک و مستندات و تقاضای مکتوب خود به حوزه ریاست دادگستری فارس مراجعه تا زمینه ملاقات آنان با مسئولان قضایی استان فراهم گردد.

انتهای خبر/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.