شناسه : 25549
چ., 12/02/2020 - 12:06
نویسنده : adminfars

در بیانیه بسیج حقوقدانان آمده است: در شرایطی که حقوق بشر به حربه ای کهنه و نخ نما توسط قدرت های استکبار برای نیل به مقاصد سیاسی خود تبدیل شده است، رسالت بسیج حقوقدانان در روشنگری افکار عمومی بس سنگین و دشوار است.
به گزارش شبکه اطلاع رسانی و روابط عمومی بسیج حقوق دانان، به مناسبت فرار رسیدن 12 آذر سالروز تصویب قانون اساسی و روز بسیج حقوقدانان، سازمان بسیج حقوقدانان استان فارس بیانیه ای صادر کرد. در قسمتی از این بیانیه آمده است: امروز بحمدالله بسیج حقوقدانان با بصیرت کامل و ولایت پذیری آماده فداکاری در همه عرصه ها است. بدیهی است فعالیت بسیج حقوقدانان فقط منحصر به طرح دعاوی در محاکم و ... نخواهد بود بلکه در شرایطی که حقوق بشر به حربه ای کهنه و نخ نما توسط قدرت های استکبار برای نیل به مقاصد سیاسی خود تبدیل شده است، رسالت بسیج حقوقدانان در روشنگری افکار عمومی بس سنگین و دشوار است.
متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:
بسمه تعالی
آذر ماه سال جاری شاهد دو مناسبت از جنس مردم و ارزشها بودیم، هفته بسیج و روز بسیج حقوقدانان.
5 آذر هر سال یادآور ایثار و حماسه جاودان بسیج و سالروز فرمان حضرت امام(ره) مبنی بر تشکیل ارتش 20 میلیونی است. براستی بسیجی را از کجا میشناسیم ؟ در صحنه های دفاع مقدس, در گرما گرم نبرد شرف و خون , در ارتفاعات و قلل پر از برف و یخبندان کردستان, یکه و تنها در مقابل سپاهی عظیم زیر بارش برف و گلوله آنجا که بسیجی بود و سنگر خاموش، گرمای جنوب بیداد میکرد و آنجا که زبان از فرط تشنگی در کام خشک می شد، بسیجی بود و خرمشهر، تنها و بی سلاح با کوله باری از زخم های بسیار. بسیجی را چه کسی میشناسد در میان گرد و غباری برخاسته از هجوم تانک ها و اصابت پیاپی خمپاره ها...
بسیجی هیچوقت به رهبرش نه نگفت، زمانی که لازم بود سینه دریا را در زمستان شکافت و سوار بر امواج خروشان دریا به فتح فاو نائل آمد تا زمانی که چون مجنون در جزیره به دیدار معبود شتافت و با وجود آن همه آب آنقدر تشنه ماند تا کلیه اش را هدیه کرد. بسیجی هیچ وقت امام را تنها نگذاشت حتی در نوشیدن جام زهرآلود هم با امام بود و در طول سالهای دفاع مقدس، بسیجی بود و امام و غربتش.
امروز هم بسیجی در همه عرصه ها گوش به فرمان ولایت امر آماده فداکاری است. در اهمیت بسیج و بسیجی همین بس که امام عارفان فرمود: من دست یکایک شما پیشگامان رهایی را می بوسم و میدانم که اگر مسئولین نظام اسلامی از شما غافل شوند در آتش دوزخ الهی خواهند سوخت. در دنیا افتخارم این است که بسیجیم و از خداوند میخواهم با بسیجیانم محشور گردم.
12 آذر ماه روز بسیج حقوقدانان  فرصتی است بس مغتنم که از خیل عظیم حقوقدانان بسیجی در سطح کشور تجلیل و تکریم شود.
حقیقتاً بسیج حقوقدانان متشکل از عناصری دلسوز، کارآمد و ولایت مدار که همواره تلاش می کنند روحیه جهادی را سرلوحه فعالیت های حقوقی خود قرار دهند. از این حیث روزانه در سطح استان و شهرستانهای مختلف، ده ها پرونده حقوقی در زمینه های مختلف با تلاش این عزیزان و با مشاوره و معاضدت لازم مورد بررسی قرار میگیرد که اولویت کار این عزیزان حل و فصل قضایا از مبادی مسالمت آمیز با هدف کاهش ورودی پرونده ها در محاکم قضایی است.
امروز بحمدالله بسیج حقوقدانان با بصیرت کامل و ولایت پذیری آماده فداکاری در همه عرصه ها است. بدیهی است فعالیت بسیج حقوقدانان فقط منحصر به طرح دعاوی در محاکم و ... نخواهد بود بلکه در شرایطی که حقوق بشر به حربه ای کهنه و نخ نما توسط قدرت های استکبار برای نیل به مقاصد سیاسی خود تبدیل شده است، رسالت بسیج حقوقدانان در روشنگری افکار عمومی بس سنگین و دشوار است.
ایران اسلامی اگر چه با ظهور اسلام هویتی تازه یافت و فرهنگ غنی اسلام تمدن ایران اسلامی را رقم زد، اما قبل از ظهور اسلام تمدن ایرانی صاحب اولین قانون مدون حقوق بشر در دنیاست. اسلام عزیز در 14 قرن پیش نه فقط در بحث حقوق انسانها، بلکه حقوق حیوانات را نیز محترم شمرده است. امروز اگر کشورهای غربی که قدمت آنها به 400 سال نمیرسد، ادعای دفاع از حقوق بشر را دارند به این دلیل است که حقوقدانان اسلامی به رسالت خود عمل نکرده اند. کار به جایی رسیده که جنایتکاران علیه بشریت که خود کارنامه سیاه و ننگینی دارند، ایران اسلامی را متهم به نقض حقوق بشر می کنند.
دولت های مستکبری چون آمریکا با آن سابقه سیاه ضد حقوق بشری که زندان های قرون وسطایی گوانتوناما و ابوغریب را در کارنامه سیاه خود دارند و هنوز تبعیض نژادی عملا در کشورشان حاکم است حق ندارند از حقوق بشر دم بزنند. امروز جای جای جهان اسلام شاهد مصیبتهای جان فرسایی است که حاصل جنایتهای ضد بشری و دخالت قدرت های استکباری است.
امروز مع الاسف حقوق بشر به حربه ای برای چپاول و غارت و دخالت در مقدرات کشورها مبدل شده است. ترور سردار دلها شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در کشور عراق که به دعوت رسمی آن کشور بوده و همچنین ترور دانشمند هسته‌ای و دفاعی کشور شهید دکتر محسن فخری زاده توسط رژیم صهیونیشتی و ایادی منطقه‌ای و خودفروشان داخلی‌ نمونه ای از حقوق بشر امریکایی و غربی است. در عین حال دعوت میگردد از عموم حقوقدانان محترم بویژه حقوقدانان بسیجی که این جنایتها و عادی سازی روابط حکام کشورهای حاشیه خلیج فارس با رژیم جعلی و منحوس صیهونیستی و خیانت به آرمان فلسطین را مورد نقد و بررسی قرار دهند.
در پایان یاد و خاطره امام شهیدان، شهدای بسیج خصوصاً حقوقدانان شهید استان فارس و همچنین سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، شهید دکتر محسن فخری زاده ، شهدای مدافع حرم، شهدای مدافع امنیت و وطن و شهدای سلامت را گرامی میداریم و توفیق روزافزون حقوقدانان بسیجی را از درگاه احدیّت  مسئلت داریم.
سازمان بسیج حقوق دانان استان فارس ۹۹.۹.۱۲

0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید