شناسه : 25548
چ., 12/09/2020 - 11:30
نویسنده : adminfars

حضور گروه جهادی مشاوران حقوقی بسیج حقوقدانان استان فارس در زندان و بازداشتگاه مرکزی شیراز
در اجرای اصل 35 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، با بهره گیری از توانمندی ها و امکانات بالقوه و بالفعل دستگاه ها و سازمان ها درحمایت  از اقشار آسیب  پذیر و تسریع در ارایه خدمات به افراد آسیب دیده و در معرض آسیب اجتماعی و استفاده از خدمات حقوقی رایگان به زندانیان نیازمند و بی بضاعت زندان های استان، تفاهم نامه همکاری بین اداره کل زندان های فارس و سازمان بسیج حقوقدانان منعقد شده است.
در ادامه حضور گروه های جهادی در زندان مرکزی شیراز و به منظور ارائه مشاوره حقوقی به زندانیان زندان مرکزی شیراز، اندرزگاه نسوان و باز داشتگاه مرکزی شیراز،  گروه جهادی بسیج حقوقدانان استان فارس  در زندان های شیراز حضور یافتند و به زندانیان مشاوره های حقوقی ارائه کردند.
در این مراسم اسحاق ابراهیمی مدیر کل زندان های فارس و روح اله رضایی دانا مدیر زندان مرکزی شیراز همراه با حقوقدانان به صورت چهره به چهره پاسخگوی مسائل و پرسش های زندانیان بودند.
مدیر کل زندان های استان فارس ضمن قدردانی از حضور گروه های جهادی به ویژه بسیج حقوقدانان استان فارس در زندان های شیراز گفت : در راستای اجرای اولویت های دوازده گانه سازمان زندان ها مبنی بر همکاری دستگا ه های اجرایی و نهادهای مردمی، و طی تفاهم نامه همکاری با بسیج حقوقدانان، تعداد 15 نفر از حقوقدانان به منظور  ارائه خدمات مشاوره حقوقی و قضایی در زندان مرکزی شیراز،بازداشتگاه مرکزی،و اندرزگاه نسوان حضور یافتند و به 500نفر از زندانیان مشاوره حقوقی ارئه کردند.
اسحاق ابراهیمی اظهار داشت: براساس تفاهم نامه مشترک، ارائه خدمات مشاوره، وکیل معاضدتی و تسخیری و همچنین کارشناس معاضدتی به صورت رایگان انجام می گیرد.
وی ادامه داد: با انعقاد تفاهم نامه همکاری با بسیج حقوق دانان استان، حضور و همکاری  مشاوران حقوقی و کانون وکلای استان در سراسر زندان های استان  فارس تداوم خواهد یافت و یک روز در هفته وکلا در زندان های استان فارس به منظور انجام مشاوره حقوقی حضور می یابند.
مدیر کل زندان های استان فارس یادآور شد: تحقق این امر مهم، با هدف حمایت مادی و معنوی از زندانیان و خانواده های نیازمند آنان با همکاری خیرین و سایر نهاد های مرتبط باهدف پیشگیری از آسیب های اجتماعی در دستور کار قرار دارد.

1 دیدگاه
adminfars ش., 12/12/2020 - 11:47

افزودن دیدگاه جدید